Az Országos kéktúra teljesítését 2012 nyarán kezdtük el Zsuval. (A kezdetekről, hogy hogyan milyen módon kerültünk kapcsolatba a Kéktúrával itt olvashatsz). Eleinte csak az élménybeszámolókat írtam, melyeket itt a blogon tettem közzé. Később elkezdtem részletesebben feljegyezni magamnak a túrák útleírásait, esetleges későbbi újrajáráskor ne csak az emlékeimre kelljen hagyatkozni az összehasonlításhoz. És ha már rendelkezésre álltak ezek az írások, úgy gondoltam, hogy miért ne oszthatnám meg valahol. Végül ide - a lehetőségeket kihasználva - a blog oldalaira kerültek.
Az alábbiakban az útleírásokat, szállásajánlatokat, stb. teszem közzé, tehát azokat az információkat, amik a bejegyzésekből kimaradtak. Tudom, hogy számtalan ilyen oldal létezik már, de talán akad olyan ember akinek pont az én leírásaim segítenek, vagy adnak kedvet egy-egy szakasz bejárására. Ha már egy ilyen ember akad akkor már megérte dolgoznom, és ilyen formában közzétennem.
(Egyelőre kevésnek tűnhet az információ, de folyamatosan bővítem, ahogy megvannak az újabb szakaszok.)
Tájegységi bontásban találhatóak a szakaszok és a hozzájuk tartozó leírások:
- A szakaszokat alap esetben nyugat-keleti irányban teljesítjük, az eltéréseket mindig feltüntetem
- A leírások elején található térképrészletek a 2009-es igazolófüzet alapján készültek (forrás)
- A távolságadatokat a Kéktúra hivatalos oldalról vettem (a bejáráskor elvileg éppen aktuális számok)
- Mindegyik írás végére csatoltam letölthető, nyomtatóbarát verziót (PDF), illetve a nyers dokumentumot is, amiből számtalan egyéb formátumban is le lehet tölteni
Kőszegi-hegység, Kemeneshát:
1. Írott-kő - Sárvár (2014. augusztus 20-23.)
2. Sárvár - Sümeg (2013. július 19-21.)
Balaton-felvidék:
3. Sümeg - Keszthely (2013. április 27-28.)
4. Keszthely - Tapolca (2012. július 28.)
5. Tapolca - Badacsonytördemic (2012. július 29.)
6. Badacsonytördemic - Nagyvázsony (2012. augusztus 26-27.)
Bakony:
7. Nagyvázsony - Városlőd-Kislőd (2012. augusztus 28., keletről nyugat felé)
8. Városlőd - Zirc (2012. augusztus 30-31.)
9. Zirc - Bodajk, Csókakő vmh. (2014. június 1-3.)
Vértes:
10. Bodajk, Csókakő vmh. - Szárliget (2014. június 5-6.)
Gerecse-hegység:
11. Szárliget - Dorog
Pilis, Budai-hegység:
12. Dorog - Piliscsaba
13. Piliscsaba - Hűvösvölgy
14. Hűvösvölgy - Rozália téglagyár (Bécsi út) (2013. december 29., keletről nyugat felé)
15. Rozália téglagyár (Bécsi út) - Dobogókő (2014. július 21.)
Visegrádi-hegység:
16. Dobogókő - Visegrád, komp (2014. július 22.)
Börzsöny:
17. Nagymaros - Nógrád
Cserhát:
18. Nógrád - Becske
19. Becske - Mátraverebély
Mátra:
20. Mátraverebély - Mátraháza
21. Mátraháza - Sirok
22. Sirok - Szarvaskő
Bükk:
23. Szarvaskő - Putnok
Gömör-Tornai-karszt:
24/a. Putnok - Aggtelek
24/b. Aggtelek - Bódvaszilas
Cserehát:
25. Bódvaszilas - Boldogkőváralja
Zemplén:
26. Boldogkőváralja - Bányi-nyereg
27. Bányi-nyereg - Hollóháza
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése